Kimondta Szoboszlai a frankót Kerkez Milosról
A Liverpool magyar középpályása válogatottbeli társáról nyilatkozott, de azt is elárulta mit szeret enni, illetve mit ábrázol legújabb tetoválása.
A világban egyre több figyelem esik a családok ügyére, és ebben mi, magyarok előremutató intézkedéseket vezettünk be. Interjú.
„Ön szerint miért kapták a kitüntetést?
A NOE 1987-es alapítása óta azt az elvet vallja, amelyet Lindmayer József, egyesületünk első elnökének 1989-ben írott sorai fejeznek ki legjobban: »Gyermekeinket az élet, a család, a nemzet tiszteletére, elfogadására, kiteljesítésére kell nevelni. Csak így találhatják meg önmagukat, ezen keresztül embertársaikat, más nemzeteket, az emberiség nagy közösségét.«Ezt az elkötelezettségünket erősítik e díjjal egyesületünk szellemi rokonai, barátai és támogatói is.
2018-ban több nemzetközi elismerést is átvehettek. Kuriózumnak számít Európában a szervezetük?
A nemzetközi elismerések nemcsak a NOE tagjainak szólnak, hanem azt is jelzik, hogy a világban egyre több figyelem esik a családok ügyére, és ebben mi, magyarok előremutató intézkedéseket vezettünk be. A Családfejlődésért Nemzetközi Szövetség (IFFD, az ENSZ mellett működő független, non-profit szövetség) díjában és az Európai Parlament által adományozott Európai Polgár Díj elnyerésében ez is benne van. A NOE mindemellett erős és nagy múltú szervezetnek számít európai viszonylatban is, a spanyol, olasz és portugál nagycsaládosok bírnak még hasonló jelentőséggel.
Ugyanakkor vannak olyan európai országok is, ahol nehéz ma egy nagycsaládos szervezet élete, ők most a túlélésre törekszenek, Németország is ilyen hely. Fontos a nemzetközi jelenlét, érdekképviselet, hisz a családokat az Unióban hozott döntések is érintik. Májusban uniós választások lesznek, nézzük meg, hogy az adott jelölt vagy pártja mit gondol a családok ügyéről, legyen szempont a családügy, mert hisszük, hogy ezzel mindenki nyer.
Hány tagcsaláddal és tagszervezettel működik a NOE?
Egyesületünknek jelenleg 12 300 tagcsaládja és 250 helyi szervezete van. Magyarországon mintegy 160 ezer nagycsalád él, tehát körülbelül a nagycsaládosok hét százaléka tagunk. Ennél azonban jóval több embert érünk el, hiszen helyben, regionálisan és országosan is sok programot szervezünk, amelyeken nemcsak tagjaink vesznek részt. Bő egy éve létrehoztuk a »Nagycsaládos Szülők Klubja« Facebook-csoportot, amely a NOE zárt csoportja, itt is 10 000 feletti a taglétszám, akik közül sokan nem jegyzett NOE-tagok.
Miért érdemes egy családnak csatlakozni a szervezetükhöz?
Mindig izgalmas kérdés, hogy mit kaphat valaki az éves tagdíj befizetéséért cserébe (ez egyébként jelenleg évente 7000 Ft családonként).
A legjobb dolog nem is anyagi természetű, hisz a közösség, ahol számíthatunk egymásra, megfizethetetlen kincs.
Nagycsaládosnak lenni életforma, mi tényleg félszavakból értjük, hogy mire van szüksége a másiknak: vigyázni kéne délután a gyerekekre, kéne egy tipp, hogy hova tudunk elmenni egy hétvégére 4-5 gyerkőccel, mit tegyünk fogzáskor, kinél milyen tűzhely, matrac, bicikli vált be – hiteles, kipróbált válaszokat kaphatunk egymástól.
Emellett egyesületünk sokat hozzátesz ennek a védőhálónak a működéséhez: ingyenes és kedvezményes kulturális ajánlatokat, a nagycsaládos kártyához kapcsolódó kedvezményeket, országos programokat kínálunk, adományokat gyűjtünk és jogsegély-szolgálatot tartunk fent. E-mailes piaclistánkon komoly cserebere zajlik, és országos adománygyűjtéseket is szervezünk. Sokszínű a tevékenységünk, akár maga a nagycsaládos élet.”